Protos Grajo Viejo 2018

reserva · Bodegas Protos

77,00 €

Starostlivý výskum a skúšanie hrozien z 18 špeciálne vybraných viníc bola vykonaných pred rozhodnutím o konečnom výbere pre GRAJO VIEJO. 70-ročný vinohrad s malým výnosom produkuje víno výnimočnej koncentrácie so zreteľom na zachovanie nízkych výnosov. Starostlivé triedenie vo vinohrade, neskôr triedenie na stole pred odstopkovaním a tretím triedením bobuliek, aby bolo zaručená víno jedinečnej kvality.

Po mnoho rokov, tieto veľmi staré vinice vyvinuli hlboké korene, ktoré prenikli horné vrstvy ílu a dostali sa dole do najhlbšej vrstvy vápenca. Víno vďaka tomuto získalo mineralitu a nenapodobiteľný charakter a osobnosť.

Víno fermentuje vo veľkých 500 litrových nových francúzskych dubových sudoch, potom sa dlho maceruje 3 až 4 týždne. Malolakticná fermentácia prebieha v nových francúzskych dubových sudoch od 3 rôznych dodávateľov a následne dozrievanie 18 mesiacov. 

Výsledok: Unikátnych 6.000 až 9.000 fliaš jedného z najelegantnejších vín z Ribera del Duero.

Ovocie, sila, štruktúra, koncentrácia, zložitosť a skvelá elegancia, to sú vlastnosti, ktoré zhŕňajú charakter tohoto vína z Ribera del Duero. 

Čerešňová červená farba, s krásnou aromatickou paletou v nose a veľkou zložitosťou, odhaľujúce takmer parfumované vôňe zrelého ovocia, korenia, balsamico a náznaky tabaku a minerálov. Plné a silné víno, ale s jemnými, elegantnými tanínmy. Veľmi výrazný a temperamentný vďaka sviežej kyselinke. 

Víno má veľký potenciál starnutia Vďaka svojej konštrukcii a vynikajúcu rovnováhu medzi elegantnými tanínmi a dobrou kyselinkou.

ILW 99/100

Typ vína: červené
Ročník: 2018
Odroda: 100% Tempranillo
D.O.: Ribera del Duero
Počet vyrobených fliaš: 7000

Teplota podávania: 16 °C
Percento alkoholu: 14.00 %
Objem: 750 ml
Odporúčaná konzumácia: 2030

Protos Grajo Viejo 2018

výber vína

rozšírené
vyhľadávanie

spoznaj
Bodegas Protos

Protos je najdôležitejším a prvým vinárstvom v oblasti, ktoré si v priebehu času udržuje svoju veľmi dobrú povesť.

viac infopozri vína