Telmo Rodríguez a Pablo Eguzkiza začali s výrobou vína v roku 1994. Ich prvé víno sa volalo Alma (duša). Ale kvôli vysokým cenám hrozna v 90 rokoch ich donútil ukončit výrobu v oblasti a začali sa sústrediť na iné projekty.

Rueda je druhá oblasť, ktorú Pablo a Telmo začali objavovať. Tu sa zrodil projekt BASA. Do tej doby, všetky ich vína išli na export. Ale po stvorení viacerých vín ako Aran, Molino real a Lanzaga, vznikla potreba spoločného "dáždnika", ktorý by zastrešoval všetky značky. Pablo a Telmo sa rozhodli pomenovať ich novú spoločnosť Compaňía de vinos de Telmo Rodriguez. 

Od začiatku, bol cieľom spoločnosti využívať a rozvíjať španielske domáce odrody. Ďalšou z noviniek bola obnova starých pôvodných a zabudnutých vinohradov. Na začiatku spoločnosť mala nedostatok finančných prostriedkov a preto sa sústredila najmä na jednoduché a rýchlo predajné vína. Výroba vína v oblastich ako Navarra, Rueda, Toro, Alicante, Rioja, Ribera del Duero pomohla partnerom experimentovať a študovať odrody Tempranillo, Tinto fino, Tinta de toro, Garnacha, Monastrell, Verdejo, Godello a Viura do hĺbky.  

Vína ako Dehesa Gago, Basa, Gaba do Xil, Gago, Gazur, Almuverde, LZ a MR vznikli z tjeto snahy a práce. V spoločnosti Compaňía de vinos de Telmo Rodriguez majitelia vyberajú najlepšie, podporujú pestovateľov a rozvíjajú partnerstvá s lídrami v medzinárodnej distribúcii vína.

výber vína

rozšírené
vyhľadávanie

Vína Compaňía de Vinos Telmo Rodríguez

MR 2010
MR 2010

Compaňía de Vinos Telmo Rodríguez

13,19 €